انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی دفتر نمایندگی الزویر در کشور در سال 1380 به درخواست دانشگاه صنعتی شریف در تهران تأسیس شد و به تشکیل جلسات آموزشی در مورد نحوه نگارش مقالات ISI اشتغال داشت. در سال 1387 به درخواست دانشجویان دانشگاه شریف و دیگر دانشگاه های معتبر سراسر کشور کار خود را گسترش داد و به ارائه آموزش نحوه انجام پایان نامه، مدل سازی، نگارش و استخراج مقاله از پایان نامه پرداخت. در سال 1389 با مجوز نمایندگی الزویر و دریافت مجوز فعالیت از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با کمک اعضای هیأت علمی دانشگاه شریف، شهید بهشتی و امیرکبیر، موسسه پژوهشی الزویر تأسیس شد و دپارتمان های کامپیوتر و برق شکل گرفت. در سال 1391 با پیشنهاد اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و تهران دپارتمان های مدیریت و حقوق شکل گرفت. در سال 1392 دپارتمان های عمران، معماری، مکانیک و صنایع، مواد و هوافضا تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های فنی مهندسی قرار گرفت. در سال 1393 دپارتمان های روانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، هنر و گرافیک نیز تشکیل و تحت مجموعه دپارتمان های علوم انسانی قرار گرفت. موسسه پژوهشی الزویر با 11 سال سابقه موفق در زمینه آموزش انجام پایان نامه، مقاله و پروژه های دانشجویی در خدمت دانشجویان عزیز داخل و خارج از کشور برای پایان نامه، پروپوزال، سمینار، تحقیق و پروژه های دانشجویی و همچنین تهیه مقالات کلاسی، مروری، علمی پژوهشی، ISC  و ISI در همه مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. با توجه به تأکید نماینده الزویر بر کیفیت بالا و قابل دفاع پایان نامه ها و امکان استخراج مقالات isi با ایمپکت قابل قبول از پایان نامه ها و نظارت مداوم نماینده وزارت علوم بر کیفیت انجام کارها در موسسه پژوهشی الزویر، موسسه حساسیت زیادی بر کیفیت انجام پایان نامه ها، مقالات و پروژه های دانشجویی دارد و از همان مرحله تعیین موضوع تا دفاع نهایی توسط دانشجو کیفیت انجام کار رصد می شود.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی نوع خاصی از مهندسی است که به مطالعه عملکرد و طراحی کارخانه های شیمیایی و همچنین روش های بهبود تولید می پردازد. مهندسان شیمی فرآیندهای تجاری اقتصادی را برای تبدیل مواد خام به محصولات مفید توسعه می دهند. مهندسی شیمی از اصول شیمی، فیزیک، ریاضیات، زیست‌شناسی و اقتصاد برای استفاده مؤثر، تولید، طراحی، انتقال و تبدیل انرژی و مواد استفاده می‌کند.

کار مهندسان شیمی می تواند از استفاده از فناوری نانو و نانومواد در آزمایشگاه تا فرآیندهای صنعتی در مقیاس بزرگ که مواد شیمیایی، مواد خام، سلول های زنده، میکروارگانیسم ها و انرژی را به اشکال و محصولات مفید تبدیل می کند، باشد. مهندسان شیمی در بسیاری از جنبه‌های طراحی و بهره‌برداری کارخانه، از جمله ارزیابی ایمنی و خطر، طراحی و تحلیل فرآیند، مدل‌سازی، مهندسی کنترل، مهندسی واکنش‌های شیمیایی، مهندسی هسته‌ای، مهندسی بیولوژیک، مشخصات ساخت و ساز و دستورالعمل‌های عملیاتی درگیر هستند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی مهندسان شیمی معمولا دارای مدرک مهندسی شیمی یا مهندسی فرآیند هستند. مهندسان شاغل ممکن است دارای گواهینامه حرفه ای باشند و اعضای معتبر یک بدن حرفه ای باشند. چنین نهادهایی عبارتند از: مؤسسه مهندسین شیمی (IChemE) یا مؤسسه مهندسین شیمی آمریکا (AIChE). مدرک مهندسی شیمی به طور مستقیم با تمام رشته های مهندسی دیگر در ابعاد مختلف مرتبط است.

در دهه 1940، مشخص شد که عملیات واحد به تنهایی برای توسعه راکتورهای شیمیایی کافی نیست. در حالی که غلبه عملیات واحد در دوره های مهندسی شیمی در بریتانیا و ایالات متحده تا دهه 1960 ادامه داشت، پدیده های حمل و نقل شروع به تمرکز بیشتری کردند. همراه با مفاهیم جدید دیگر، مانند مهندسی سیستم های فرآیند (PSE)، “پارادایم دوم” تعریف شد. پدیده های حمل و نقل یک رویکرد تحلیلی به مهندسی شیمی ارائه کردند. در حالی که PSE بر عناصر مصنوعی آن مانند سیستم کنترل و طراحی فرآیند تمرکز داشت. پیشرفت‌ها در مهندسی شیمی قبل و بعد از جنگ جهانی دوم عمدتاً توسط صنعت پتروشیمی تحریک شد، اما پیشرفت‌هایی در زمینه‌های دیگر نیز حاصل شد. به عنوان مثال، پیشرفت در مهندسی بیوشیمی در دهه 1940 در صنعت داروسازی کاربرد پیدا کرد و امکان تولید انبوه آنتی بیوتیک های مختلف از جمله پنی سیلین و استرپتومایسین را فراهم کرد. در همین حال، پیشرفت در علم پلیمر در دهه 1950 راه را برای “عصر پلاستیک” هموار کرد.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی نگرانی‌های مربوط به ایمنی و اثرات زیست‌محیطی تأسیسات تولید مواد شیمیایی در مقیاس بزرگ نیز در این دوره مطرح شد. بهار خاموش که در سال 1962 منتشر شد، خوانندگان خود را در مورد اثرات مضر DDT، یک حشره کش قوی، آگاه کرد. فاجعه بوپال در سال 1984 در هند منجر به مرگ تقریباً 4000 نفر شد. در پاسخ، IChemE ایمن را ملزم کرد که بخشی از هر دوره مدرکی باشد که پس از سال 1982 اعتبار بخشیده است. در دهه 1970، آژانس های قانونگذاری و نظارت در کشورهای مختلف مانند فرانسه، آلمان و ایالات متحده تأسیس شدند.

پیشرفت‌ها در علوم کامپیوتر برنامه‌هایی را برای طراحی و مدیریت کارخانه‌ها، ساده کردن محاسبات و نقشه‌هایی که قبلاً باید به صورت دستی انجام می‌شد، پیدا کرد. تکمیل پروژه ژنوم انسانی نیز به عنوان یک پیشرفت بزرگ، نه تنها مهندسی شیمی، بلکه مهندسی ژنتیک و ژنومیک را نیز به‌عنوان یک پیشرفت بزرگ در نظر می‌گیرد. از اصول مهندسی شیمی برای تولید توالی های DNA در مقادیر زیاد استفاده شد

طراحی و ساخت کارخانه

طراحی مهندسی شیمی به ایجاد طرح‌ها، مشخصات و تحلیل‌های اقتصادی برای نیروگاه‌های آزمایشی، کارخانه‌های جدید یا اصلاحات کارخانه مربوط می‌شود. مهندسان طراح اغلب در نقش مشاوره کار می کنند و کارخانه هایی را برای رفع نیازهای مشتریان طراحی می کنند. طراحی توسط عوامل متعددی از جمله بودجه، مقررات دولتی و استانداردهای ایمنی محدود شده است. این محدودیت‌ها انتخاب فرآیند، مواد و تجهیزات کارخانه را دیکته می‌کنند.

ساخت کارخانه توسط مهندسان پروژه و مدیران پروژه، بسته به اندازه سرمایه گذاری هماهنگ می شود. یک مهندس شیمی ممکن است کار مهندس پروژه را به صورت تمام وقت یا بخشی از وقت انجام دهد که به آموزش و مهارت های شغلی اضافی نیاز دارد یا به عنوان مشاور گروه پروژه عمل می کند. در ایالات متحده تحصیل فارغ‌التحصیلان مهندسی شیمی از برنامه‌های کارشناسی معتبر توسط ABET معمولاً بر آموزش مهندسی پروژه تأکید نمی‌کند، که می‌تواند با آموزش تخصصی، به‌عنوان دوره‌های انتخابی یا دوره‌های تحصیلات تکمیلی به دست آید. مشاغل مهندسی پروژه یکی از بزرگترین کارفرمایان برای مهندسان شیمی هستند.

طراحی و تحلیل فرآیند

عملیات واحد یک مرحله فیزیکی در یک فرآیند مهندسی شیمی فردی است. عملیات واحد (مانند تبلور، فیلتراسیون، خشک کردن و تبخیر) برای آماده سازی واکنش دهنده ها، خالص سازی و جداسازی محصولات آن، بازیافت واکنش دهنده های مصرف نشده و کنترل انتقال انرژی در راکتورها استفاده می شود. از طرف دیگر، یک فرآیند واحد معادل شیمیایی یک عملیات واحد است. در کنار عملیات واحد، فرآیندهای واحد یک عملیات فرآیندی را تشکیل می دهند. فرآیندهای واحد (مانند نیتراسیون، هیدروژناسیون، هیدروکراکینگ و اکسیداسیون) شامل تبدیل مواد توسط روش های بیوشیمیایی، ترموشیمیایی و سایر روش ها است. مهندسان شیمی مسئول اینها مهندسان فرآیند نامیده می شوند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی طراحی فرآیند مستلزم تعریف انواع و اندازه تجهیزات و همچنین نحوه اتصال آنها و مواد ساخت و ساز است. جزئیات اغلب بر روی نمودار جریان فرآیند چاپ می شوند که برای کنترل ظرفیت و قابلیت اطمینان یک کارخانه شیمیایی جدید یا موجود استفاده می شود. تحصیلات مهندسین شیمی در دوره اول کالج 3 یا 4 ساله بر اصول و شیوه های طراحی فرآیند تاکید دارد. از همین مهارت ها در کارخانه های شیمیایی موجود برای ارزیابی کارایی و ارائه توصیه هایی برای بهبود استفاده می شود.

پدیده های حمل و نقل

مدل سازی و تحلیل پدیده های حمل و نقل برای بسیاری از کاربردهای صنعتی ضروری است. پدیده های حمل و نقل شامل دینامیک سیالات، انتقال حرارت و انتقال جرم هستند که به ترتیب عمدتاً توسط انتقال تکانه، انتقال انرژی و حمل و نقل گونه های شیمیایی کنترل می شوند. مدل ها اغلب شامل ملاحظات جداگانه برای پدیده های ماکروسکوپی، میکروسکوپی و سطح مولکولی هستند. بنابراین، مدل‌سازی پدیده‌های حمل‌ونقل نیازمند درک ریاضیات کاربردی است.

کاربردها و تمرین

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی دو صفحه نمایش تخت کامپیوتر که یک برنامه مدیریت فرآیند کارخانه را نشان می دهد. مهندسان شیمی از رایانه‌ها برای کنترل سیستم‌های خودکار در کارخانه‌ها استفاده می‌کنند. مهندسان شیمی “روش های اقتصادی استفاده از مواد و انرژی را توسعه می دهند”. مهندسان شیمی از شیمی و مهندسی برای تبدیل مواد خام به محصولات قابل استفاده مانند دارو، پتروشیمی و پلاستیک در مقیاس بزرگ صنعتی استفاده می کنند. آنها همچنین در مدیریت زباله و تحقیق درگیر هستند. هر دو جنبه کاربردی و تحقیقاتی می توانند استفاده گسترده ای از رایانه داشته باشند.

مهندسان شیمی ممکن است در تحقیقات صنعتی یا دانشگاهی مشارکت داشته باشند، جایی که وظیفه طراحی و اجرای آزمایش‌هایی برای ایجاد روش‌های بهتر و ایمن‌تر برای تولید، کنترل آلودگی و حفاظت از منابع دارند. آنها ممکن است به عنوان مهندس پروژه در طراحی و ساخت کارخانه ها مشارکت داشته باشند. مهندسان شیمی که به عنوان مهندسان پروژه خدمت می کنند از دانش خود در انتخاب روش های تولید بهینه و تجهیزات کارخانه برای به حداقل رساندن هزینه ها و به حداکثر رساندن ایمنی و سودآوری استفاده می کنند. پس از ساخت کارخانه، مدیران پروژه های مهندسی شیمی ممکن است در ارتقای تجهیزات، عیب یابی و عملیات روزانه در نقش های تمام وقت یا مشاوره مشارکت داشته باشند.

راکتور شیمیایی یک حجم محصور است که در آن یک واکنش شیمیایی انجام می شود. در مهندسی شیمی، به طور کلی به عنوان یک ظرف فرآیندی مورد استفاده برای انجام یک واکنش شیمیایی شناخته می شود، که یکی از عملیات واحد کلاسیک در تجزیه و تحلیل فرآیند شیمیایی است. طراحی یک راکتور شیمیایی با جنبه های متعدد مهندسی شیمی سر و کار دارد. مهندسان شیمی راکتورهایی را برای به حداکثر رساندن ارزش فعلی خالص برای واکنش داده شده طراحی می کنند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی طراحان اطمینان حاصل می کنند که واکنش با بالاترین بازدهی به سمت محصول خروجی مورد نظر پیش می رود و بالاترین بازده محصول را تولید می کند در حالی که برای خرید و بهره برداری به کمترین مقدار پول نیاز دارد. هزینه های عملیاتی معمولی شامل انرژی ورودی، حذف انرژی، هزینه های مواد خام، نیروی کار و غیره است. تغییرات انرژی می تواند به شکل گرمایش یا سرمایش، پمپاژ برای افزایش فشار، کاهش فشار اصطکاکی یا هم زدن باشد.

رایج ترین انواع اساسی راکتورهای شیمیایی مخازن (که در آن واکنش دهنده ها در کل حجم مخلوط می شوند) و لوله ها یا لوله ها (برای راکتورهای جریان آرام و راکتورهای جریان پلاگین) هستند. هر دو نوع را می توان به عنوان راکتورهای پیوسته یا راکتورهای دسته ای مورد استفاده قرار داد و ممکن است یک یا چند ماده جامد (معرف ها، کاتالیزورها یا مواد بی اثر) را در خود جای دهد، اما معرف ها و محصولات معمولاً سیال هستند (مایع یا گاز). راکتورها در فرآیندهای پیوسته معمولاً در حالت پایدار کار می کنند، در حالی که راکتورها در فرآیندهای دسته ای لزوماً در یک حالت گذرا کار می کنند.

هنگامی که یک راکتور برای اولین بار یا پس از خاموش شدن به بهره برداری می رسد، در حالت گذرا است و متغیرهای کلیدی فرآیند با گذشت زمان تغییر می کنند. سه مدل ایده آل برای تخمین مهم ترین متغیرهای فرآیند راکتورهای شیمیایی مختلف استفاده می شود: مدل راکتور دسته ای، مدل راکتور مخزن همزن پیوسته (CSTR) و مدل راکتور جریان برق (PFR). بسیاری از راکتورهای دنیای واقعی را می توان به عنوان ترکیبی از این انواع اساسی مدل کرد. متغیرهای کلیدی فرآیند عبارتند از: زمان اقامت، تاو یونانی با حروف کوچک) جلد (V) دما (T) فشار (P) غلظت گونه های شیمیایی (C1، C2، C3، … Cn) ضرایب انتقال حرارت (h, U) یک راکتور لوله ای اغلب می تواند یک بستر پر شده باشد.

در این مورد، لوله یا کانال حاوی ذرات یا گلوله‌هایی است که معمولاً یک کاتالیزور جامد هستند. واکنش دهنده ها، در فاز مایع یا گاز، از طریق بستر کاتالیزور پمپ می شوند. یک راکتور شیمیایی ممکن است یک بستر سیال نیز باشد. رآکتور بستر سیال را ببینید. واکنش‌های شیمیایی که در یک راکتور رخ می‌دهند ممکن است گرمازا به معنای گرما دادن یا گرماگیر به معنای جذب گرما باشند. یک راکتور مخزن ممکن است دارای یک پوشش خنک کننده یا گرمایشی یا سیم پیچ های خنک کننده یا گرمایشی (لوله) باشد که در خارج از دیواره ظرف خود پیچیده شده است تا محتویات را خنک یا گرم کند، در حالی که راکتورهای لوله ای می توانند مانند مبدل های حرارتی طراحی شوند اگر واکنش به شدت گرمازا باشد. ، یا مانند کوره ها اگر واکنش به شدت گرماگیر باشد

ساده ترین نوع راکتور، راکتور دسته ای است. مواد در یک راکتور دسته ای بارگذاری می شوند و واکنش با گذشت زمان ادامه می یابد. یک راکتور دسته ای به حالت ثابت نمی رسد و کنترل دما، فشار و حجم اغلب ضروری است. بنابراین بسیاری از راکتورهای دسته ای دارای پورت هایی برای حسگرها و ورودی و خروجی مواد هستند. راکتورهای دسته ای معمولاً در تولید در مقیاس کوچک و واکنش با مواد بیولوژیکی مانند دم کردن، خمیرسازی و تولید آنزیم ها استفاده می شوند. یکی از نمونه‌های راکتور دسته‌ای، راکتور فشار است.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی در یک  CSTR، یک یا چند معرف سیال به یک راکتور مخزن وارد می شود که معمولاً با یک پروانه هم زده می شود تا از اختلاط مناسب معرف ها در حین حذف پساب راکتور اطمینان حاصل شود. تقسیم حجم مخزن بر متوسط ​​دبی حجمی در مخزن، فضا زمان یا زمان مورد نیاز برای پردازش یک حجم راکتور سیال را به دست می دهد. با استفاده از سینتیک شیمیایی، درصد تکمیل مورد انتظار واکنش را می توان محاسبه کرد. برخی از جنبه های مهم CSTR: در حالت پایدار، دبی جرمی درون باید برابر با دبی جرمی به بیرون باشد، در غیر این صورت مخزن سرریز می‌شود یا خالی می‌شود (حالت گذرا).

در حالی که راکتور در حالت گذرا است، معادله مدل باید از توازن تفاضلی جرم و انرژی حاصل شود. واکنش با سرعت واکنش مرتبط با غلظت نهایی (خروجی) انجام می شود، زیرا غلظت در سراسر راکتور همگن فرض می شود. اغلب، از نظر اقتصادی استفاده از چندین CSTR به صورت سری مفید است. به عنوان مثال، این اجازه می دهد تا اولین CSTR با غلظت معرف بالاتر و در نتیجه سرعت واکنش بالاتر عمل کند. در این موارد، اندازه راکتورها ممکن است به منظور به حداقل رساندن کل سرمایه گذاری مورد نیاز برای اجرای فرآیند تغییر کند. می توان نشان داد که تعداد نامتناهی از CSTRهای بی نهایت کوچک که به صورت سری کار می کنند، معادل یک PFR است.

رفتار یک CSTR اغلب با رفتار یک راکتور مخزن ایده‌آل پیوسته (CISTR) تقریب یا مدل‌سازی می‌شود. تمام محاسبات انجام شده با CISTR ها اختلاط کامل را فرض می کنند. اگر زمان اقامت 5-10 برابر زمان اختلاط باشد، این تقریب برای اهداف مهندسی معتبر در نظر گرفته می شود. مدل CISTR اغلب برای ساده کردن محاسبات مهندسی استفاده می شود و می تواند برای توصیف راکتورهای تحقیقاتی استفاده شود. در عمل فقط می توان به آن نزدیک شد، به ویژه در راکتورهای اندازه صنعتی که زمان اختلاط ممکن است بسیار زیاد باشد.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی راکتور حلقه ای نوع ترکیبی از راکتور کاتالیزوری است که از نظر فیزیکی شبیه یک راکتور لوله ای است، اما مانند یک CSTR عمل می کند. مخلوط واکنش در حلقه‌ای از لوله به گردش در می‌آید که توسط یک ژاکت برای خنک‌سازی یا گرمایش احاطه شده است، و جریان پیوسته مواد اولیه به داخل و خارج محصول وجود دارد. PFR (راکتور جریان برقی) نمودار ساده مدل راکتور جریان پلاگین را نشان می دهد.

در یک  PFR، که گاهی اوقات راکتور لوله ای پیوسته (CTR) نامیده می شود، [10] یک یا چند معرف سیال از طریق یک لوله یا لوله پمپ می شود. واکنش شیمیایی با حرکت معرف ها از طریق PFR  ادامه می یابد. در این نوع راکتور، سرعت تغییر واکنش یک گرادیان نسبت به مسافت طی شده ایجاد می کند. در ورودی PFR سرعت بسیار زیاد است، اما با کاهش غلظت معرف ها و افزایش غلظت محصول(ها) سرعت واکنش کند می شود.

برخی از جنبه های مهم PFR: مدل ایده‌آل‌شده PFR هیچ اختلاط محوری را فرض نمی‌کند: هر عنصری از سیال که از طریق راکتور عبور می‌کند با سیال بالادست یا پایین دست از آن مخلوط نمی‌شود، همانطور که اصطلاح «جریان پریز» به آن اشاره می‌کند. معرف ها ممکن است در مکان هایی در راکتور به غیر از ورودی وارد PFR شوند. به این ترتیب، ممکن است بازده بالاتری به دست آید یا اندازه و هزینه PFR کاهش یابد. یک PFR کارایی نظری بالاتری نسبت به یک CSTR با همان حجم دارد. یعنی با توجه به فضا-زمان (یا زمان اقامت) یکسان، یک واکنش در یک PFR نسبت به یک CSTR به درصد تکمیل بالاتری ادامه خواهد داد.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی این همیشه برای واکنش های برگشت پذیر صادق نیست. برای اکثر واکنش های شیمیایی مورد علاقه صنعتی، انجام واکنش تا 100% غیرممکن است. سرعت واکنش با مصرف واکنش دهنده ها کاهش می یابد تا زمانی که سیستم به تعادل دینامیکی می رسد (هیچ واکنش خالص یا تغییر در گونه های شیمیایی رخ نمی دهد). نقطه تعادل برای اکثر سیستم ها کمتر از 100٪ کامل است. به همین دلیل یک فرآیند جداسازی، مانند تقطیر، اغلب از یک راکتور شیمیایی پیروی می کند تا هر معرف یا محصولات جانبی باقی مانده را از محصول مورد نظر جدا کند.

این معرف ها ممکن است گاهی اوقات در ابتدای فرآیند مورد استفاده مجدد قرار گیرند، مانند فرآیند هابر. در برخی موارد، راکتورهای بسیار بزرگ برای نزدیک شدن به حالت تعادل ضروری هستند، و مهندسان شیمی ممکن است تصمیم بگیرند که مخلوط نیمه واکنش را جدا کرده و واکنش دهنده های باقیمانده را بازیافت کنند. در شرایط جریان آرام، فرض جریان پلاگین بسیار نادرست است، زیرا سیالی که از مرکز لوله عبور می کند بسیار سریعتر از سیال در دیواره حرکت می کند. راکتور بافل نوسانی پیوسته (COBR) با ترکیبی از نوسان سیال و بافل های روزنه ای به اختلاط کامل دست می یابد و اجازه می دهد جریان پلاگین در شرایط جریان آرام تقریبی شود.

یک راکتور نیمه دسته ای با ورودی ها و خروجی های پیوسته و دسته ای کار می کند. برای مثال، یک تخمیر با دسته ای از محیط و میکروب ها پر شده است که دائماً دی اکسید کربن تولید می کند که باید به طور مداوم حذف شود. به طور مشابه، واکنش یک گاز با یک مایع معمولاً دشوار است، زیرا برای واکنش با جرم مساوی از مایع، حجم زیادی از گاز مورد نیاز است. برای غلبه بر این مشکل، یک تغذیه مداوم از گاز را می توان از طریق یک دسته از یک مایع حباب کرد. به طور کلی، در عملیات نیمه دسته ای، یک واکنش دهنده شیمیایی به راکتور بارگذاری می شود و یک ماده شیمیایی دوم به آرامی اضافه می شود (مثلاً برای جلوگیری از واکنش های جانبی)، یا محصولی که در نتیجه تغییر فاز ایجاد می شود، به طور مداوم حذف می شود، به عنوان مثال یک گاز تشکیل می شود.

در اثر واکنش، جامدی که رسوب می‌کند، یا محصول آبگریز که در محلول آبی تشکیل می‌شود. راکتور کاتالیزوری اگرچه راکتورهای کاتالیزوری اغلب به عنوان راکتورهای جریان پلاگین اجرا می شوند، تجزیه و تحلیل آنها نیاز به درمان پیچیده تری دارد. سرعت یک واکنش کاتالیزوری با مقدار کاتالیزوری که واکنشگرها در تماس هستند و همچنین غلظت واکنش دهنده ها متناسب است. با یک کاتالیزور فاز جامد و معرف‌های فاز سیال، این با سطح در معرض، راندمان انتشار معرف‌ها به داخل و خارج محصولات و کارایی اختلاط متناسب است.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی معمولاً نمی توان اختلاط کامل را فرض کرد. علاوه بر این، یک مسیر واکنش کاتالیزوری اغلب در چند مرحله با واسطه‌هایی که از نظر شیمیایی به کاتالیزور متصل هستند، رخ می‌دهد. و از آنجا که اتصال شیمیایی به کاتالیزور نیز یک واکنش شیمیایی است، ممکن است بر سینتیک تأثیر بگذارد. واکنش‌های کاتالیزوری معمولاً به اصطلاح سینتیک ابطال‌شده را نشان می‌دهند، زمانی که سینتیک ظاهری با سینتیک شیمیایی واقعی به دلیل اثرات انتقال فیزیکی متفاوت است. رفتار کاتالیزور نیز مورد توجه است. به ویژه در فرآیندهای پتروشیمی با دمای بالا، کاتالیزورها با فرآیندهایی مانند پخت، کک کردن و مسمومیت غیرفعال می شوند.

یک نمونه رایج از راکتورهای کاتالیزوری، مبدل کاتالیزوری است که اجزای سمی اگزوز خودروها را پردازش می کند. با این حال، اکثر راکتورهای پتروشیمی کاتالیزوری هستند، و مسئول اکثر تولیدات شیمیایی صنعتی، با نمونه های بسیار با حجم بالا از جمله اسید سولفوریک، آمونیاک، ریفرمیت/BTEX (بنزن، تولوئن، اتیل بنزن و زایلن)، و کراکینگ کاتالیزوری سیال هستند. تنظیمات مختلفی ممکن است، رآکتور کاتالیزوری ناهمگن را ببینید

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی پلیمر ماده یا ماده ای است متشکل از مولکول های بسیار بزرگ یا ماکرومولکول ها که از زیر واحدهای تکرار شونده زیادی تشکیل شده است. با توجه به طیف گسترده ای از خواص خود، هر دو پلیمر مصنوعی و طبیعی نقش اساسی و همه جا در زندگی روزمره ایفا می کنند. پلیمرها از پلاستیک های مصنوعی آشنا مانند پلی استایرن تا بیوپلیمرهای طبیعی مانند DNA و پروتئین ها که برای ساختار و عملکرد بیولوژیکی اساسی هستند، متغیر است. پلیمرها، چه طبیعی و چه مصنوعی، از طریق پلیمریزاسیون بسیاری از مولکول های کوچک که به عنوان مونومر شناخته می شوند، ایجاد می شوند. در نتیجه جرم مولکولی بزرگ آنها نسبت به ترکیبات مولکولی کوچک، خواص فیزیکی منحصر به فردی از جمله چقرمگی، الاستیسیته بالا، ویسکوالاستیسیته و تمایل به تشکیل ساختارهای آمورف و نیمه بلوری به جای کریستال ایجاد می کند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی اصطلاح “پلیمر” از کلمه یونانی πολύς (polus به معنی “بسیار، زیاد“) و μέρος (meros به معنای “قسمت“) گرفته شده است. این اصطلاح در سال 1833 توسط Jöns Jacob Berzelius ابداع شد، اگرچه با تعریفی متمایز از تعریف مدرن IUPAC.[9][10] مفهوم مدرن پلیمرها به عنوان ساختارهای درشت مولکولی با پیوند کووالانسی در سال 1920 توسط هرمان استودینگر پیشنهاد شد، که دهه بعد را صرف یافتن شواهد تجربی برای این فرضیه کرد.

پلیمرها در رشته‌های علوم پلیمر (که شامل شیمی پلیمر و فیزیک پلیمر می‌شود)، بیوفیزیک و علم و مهندسی مواد مطالعه می‌شوند. از نظر تاریخی، محصولات ناشی از پیوند واحدهای تکرار شونده توسط پیوندهای شیمیایی کووالانسی تمرکز اصلی علم پلیمر بوده است. یک منطقه مهم در حال ظهور اکنون بر پلیمرهای فوق مولکولی تشکیل شده توسط پیوندهای غیرکووالانسی تمرکز دارد. پلی ایزوپرن لاستیک لاتکس نمونه ای از پلیمر طبیعی و پلی استایرن پلی استایرن نمونه ای از پلیمرهای مصنوعی است. در زمینه‌های بیولوژیکی، اساساً همه ماکرومولکول‌های بیولوژیکی – یعنی پروتئین‌ها (پلی آمیدها)، اسیدهای نوکلئیک (پلی نوکلئوتیدها) و پلی ساکاریدها – کاملاً پلیمری هستند یا در بخش بزرگی از اجزای پلیمری تشکیل شده‌اند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی مهندسی بیولوژیکی یا مهندسی زیستی کاربرد اصول زیست شناسی و ابزارهای مهندسی برای ایجاد محصولات قابل استفاده، ملموس و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. مهندسی بیولوژی از دانش و تخصص تعدادی از علوم خالص و کاربردی استفاده می کند، مانند انتقال جرم و حرارت، سینتیک، بیوکاتالیست ها، بیومکانیک، بیوانفورماتیک، فرآیندهای جداسازی و خالص سازی، طراحی بیوراکتور، علوم سطوح، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، و علم پلیمر در طراحی دستگاه های پزشکی، تجهیزات تشخیصی، مواد زیست سازگار، انرژی های تجدیدپذیر، مهندسی زیست محیطی، مهندسی کشاورزی، مهندسی فرآیند و کاتالیزور و سایر زمینه هایی که استانداردهای زندگی جوامع را بهبود می بخشد، استفاده می شود.

نمونه‌هایی از تحقیقات مهندسی زیستی شامل باکتری‌های مهندسی شده برای تولید مواد شیمیایی، فناوری جدید تصویربرداری پزشکی، دستگاه‌های قابل حمل و تشخیص سریع بیماری، پروتزها، بیوداروها و اندام‌های مهندسی شده بافت هستند. مهندسی زیستی بطور قابل ملاحظه ای با بیوتکنولوژی و علوم زیست پزشکی همپوشانی دارد به نحوی که اشکال مختلف مهندسی و فناوری با علوم مختلف دیگر (مانند مهندسی هوافضا و سایر فناوری های فضایی تا سینتیک و اخترفیزیک) مرتبط هستند. به طور کلی، مهندسان زیست شناسی تلاش می کنند یا سیستم های بیولوژیکی را برای ایجاد محصولات تقلید کنند یا سیستم های بیولوژیکی را اصلاح و کنترل کنند. مهندسان زیستی با همکاری پزشکان، پزشکان و محققان، از اصول و تکنیک‌های مهندسی سنتی برای رسیدگی به فرآیندهای بیولوژیکی، از جمله راه‌هایی برای جایگزینی، تقویت، حفظ یا پیش‌بینی فرآیندهای شیمیایی و مکانیکی استفاده می‌کنند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی فرآوری گاز طبیعی طیفی از فرآیندهای صنعتی است که برای تصفیه گاز طبیعی خام با حذف ناخالصی ها، آلاینده ها و هیدروکربن های با جرم مولکولی بالاتر برای تولید گاز طبیعی خشک با کیفیت خط لوله طراحی شده است. فرآوری گاز طبیعی از سر چاه آغاز می شود. ترکیب گاز طبیعی خام استخراج شده از چاه های تولیدی به نوع، عمق و موقعیت کانسار زیرزمینی و زمین شناسی منطقه بستگی دارد. نفت و گاز طبیعی اغلب با هم در یک مخزن یافت می شوند. گاز طبیعی تولید شده از چاه های نفت به طور کلی به عنوان گاز محلول مرتبط طبقه بندی می شود به این معنی که گاز با نفت خام همراه بوده یا در آن حل شده است.

تولید گاز طبیعی غیر مرتبط با نفت خام به عنوان “غیر مرتبط” طبقه بندی می شود. در سال 2009، 89 درصد از تولید گاز طبیعی در سرچاه ایالات متحده غیر مرتبط بود. کارخانه های فرآوری گاز طبیعی، گاز طبیعی خام را با حذف آلاینده هایی مانند جامدات، آب، دی اکسید کربن (CO2)، سولفید هیدروژن  (H2S)، جیوه و هیدروکربن های با جرم مولکولی بالاتر تصفیه می کنند. برخی از موادی که گاز طبیعی را آلوده می کنند دارای ارزش اقتصادی هستند و بیشتر فرآوری می شوند یا به فروش می رسند. یک کارخانه گاز طبیعی عملیاتی، گاز طبیعی خشک با کیفیت خط لوله را تحویل می دهد که می تواند به عنوان سوخت توسط مصرف کنندگان مسکونی، تجاری و صنعتی یا به عنوان ماده اولیه برای سنتز شیمیایی استفاده شود.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی گاز طبیعی خام عمدتاً از هر یک از سه نوع چاه به دست می آید: چاه های نفت خام، چاه های گاز و چاه های میعانات. گاز طبیعی که از چاه های نفت خام به دست می آید معمولاً گاز همراه نامیده می شود. این گاز می تواند به عنوان یک درپوش گاز بالای نفت خام در مخزن زیرزمینی وجود داشته باشد یا در نفت خام حل شده باشد و با کاهش فشار در طول تولید از محلول خارج شود. گاز طبیعی که از چاه‌های گاز و چاه‌های میعانات گازی که در آن‌ها نفت خام کمی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد، به دست می‌آید، گاز غیر مرتبط نامیده می‌شود.

چاه‌های گاز معمولاً فقط گاز طبیعی خام تولید می‌کنند، در حالی که چاه‌های میعانات گاز طبیعی خام را همراه با سایر هیدروکربن‌های با وزن مولکولی پایین تولید می‌کنند. آنهایی که در شرایط محیطی مایع هستند (به عنوان مثال، پنتان و سنگین تر) میعانات گاز طبیعی نامیده می شوند (گاهی اوقات بنزین طبیعی یا به سادگی میعانات نیز نامیده می شوند). گاز طبیعی زمانی که نسبتاً فاقد سولفید هیدروژن باشد، گاز شیرین نامیده می شود.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی گازی که حاوی سولفید هیدروژن است، گاز ترش نامیده می شود. گاز طبیعی یا هر مخلوط گاز دیگری که حاوی مقادیر قابل توجهی سولفید هیدروژن، دی اکسید کربن یا گازهای اسیدی مشابه باشد، گاز اسیدی نامیده می شود. گاز طبیعی خام همچنین می‌تواند از رسوبات متان در منافذ درزهای زغال سنگ، که اغلب در زیر زمین در حالت متمرکزتری از جذب روی سطح خود زغال سنگ وجود دارد، به دست آید. چنین گازی به عنوان گاز زغال سنگ یا متان زغال سنگ (گاز درز زغال سنگ در استرالیا) نامیده می شود. گاز زغال سنگ به یک منبع مهم انرژی در دهه های اخیر تبدیل شده است.

گاز طبیعی خام معمولاً از متان (CH4) و اتان (C2H6) که کوتاه ترین و سبک ترین مولکول های هیدروکربنی هستند، تشکیل شده است. همچنین اغلب حاوی مقادیر مختلفی از موارد زیر است: هیدروکربن های گازی سنگین تر: پروپان (C3H8)، بوتان معمولی (n-C4H10)، ایزوبوتان (i-C4H10) و پنتان ها. همه اینها در مجموع به عنوان مایعات گاز طبیعی یا NGL نامیده می شوند و می توانند به محصولات فرعی نهایی تبدیل شوند. هیدروکربن های مایع (که به آنها بنزین سرپوش یا بنزین طبیعی نیز گفته می شود) و/یا نفت خام. گازهای اسیدی: دی اکسید کربن (CO2)، سولفید هیدروژن (H2S) و مرکاپتان هایی مانند متانتیول (CH3SH) و اتانتیول (C2H5SH).

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی گازهای دیگر: نیتروژن (N2) و هلیوم (He). آب: بخار آب و آب مایع. همچنین نمک های محلول و گازهای محلول (اسیدها). جیوه: مقادیر بسیار کمی جیوه عمدتاً به شکل عنصری است، اما کلریدها و گونه‌های دیگر احتمالاً وجود دارند. مواد رادیواکتیو طبیعی (NORM): گاز طبیعی ممکن است حاوی رادون باشد و آب تولید شده ممکن است حاوی آثار محلول رادیوم باشد که می‌تواند در لوله‌کشی و تجهیزات پردازش جمع شود. گاز طبیعی خام باید برای مطابقت با استانداردهای کیفی تعیین شده توسط شرکت های بزرگ انتقال و توزیع خط لوله، تصفیه شود.

این استانداردهای کیفیت از خط لوله ای به خط لوله دیگر متفاوت است و معمولاً تابعی از طراحی سیستم خط لوله و بازارهایی است که در آن خدمات ارائه می کند. به طور کلی، استانداردها مشخص می کنند که گاز طبیعی: در محدوده خاصی از ارزش گرمایشی (مقدار کالری) باشید. به عنوان مثال، در ایالات متحده، باید حدود 1035 ± 5٪ BTU در هر فوت مکعب گاز در 1 اتمسفر و 60 درجه فارنهایت (41 MJ ± 5٪ در هر متر مکعب گاز در 1 اتمسفر و 15.6 درجه سانتیگراد) باشد. در بریتانیا ارزش حرارتی ناخالص باید در محدوده 37.0 – 44.5 MJ/m3 برای ورود به سیستم انتقال ملی (NTS) باشد.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی در دمای نقطه شبنم هیدروکربنی مشخص یا بالاتر از آن تحویل داده شود (زیر آن ممکن است برخی از هیدروکربن‌های موجود در گاز در فشار خط لوله متراکم شوند و راب‌های مایعی تشکیل دهند که می‌توانند به خط لوله آسیب برسانند.) تنظیم نقطه شبنم هیدروکربنی غلظت هیدروکربن‌های سنگین را کاهش می‌دهد تا متراکم نشود. در طول حمل و نقل بعدی در خطوط لوله رخ می دهد. در انگلستان نقطه شبنم هیدروکربنی برای ورود به NTS به صورت <-2 درجه سانتیگراد تعریف شده است. نقطه شبنم هیدروکربنی با دمای غالب محیط تغییر می کند، تغییرات فصلی است

گاز طبیعی باید: عاری از ذرات جامد و آب مایع باشد تا از فرسایش، خوردگی یا آسیب های دیگر به خط لوله جلوگیری شود. بخار آب به اندازه کافی برای جلوگیری از تشکیل هیدرات متان در کارخانه فرآوری گاز یا متعاقباً در خط لوله انتقال گاز فروش، خشک شود. یک مشخصات محتوای آب معمولی در ایالات متحده این است که گاز نباید بیش از هفت پوند آب در هر میلیون فوت مکعب استاندارد گاز داشته باشد. در بریتانیا این به عنوان <-10 درجه سانتی گراد @ 85barg برای ورود به NTS تعریف شده است. حاوی مقادیر کمی از اجزایی مانند سولفید هیدروژن، دی اکسید کربن، مرکاپتان ها و نیتروژن نباشد.

رایج ترین مشخصات برای محتوای سولفید هیدروژن 0.25 دانه H2S در هر 100 فوت مکعب گاز یا تقریباً 4 ppm است. مشخصات CO2 معمولاً محتوای آن را به بیش از دو یا سه درصد محدود می کند. در انگلستان سولفید هیدروژن 5 mg/m3 و گوگرد کل به صورت 50 mg/m3، دی اکسید کربن 2.0% (مولار)، و نیتروژن 5.0% (مولار) برای ورود به NTS مشخص شده است.[4] جیوه را در کمتر از حد قابل تشخیص (تقریباً 0.001 ppb حجمی) حفظ کنید تا از آسیب رساندن به تجهیزات در کارخانه فرآوری گاز یا سیستم انتقال خط لوله در اثر ادغام جیوه و شکنندگی آلومینیوم و سایر فلزات جلوگیری شود.

راه های مختلفی برای پیکربندی فرآیندهای واحد مختلف مورد استفاده در تصفیه گاز طبیعی خام وجود دارد. دیاگرام جریان بلوک زیر یک پیکربندی کلی و معمولی برای پردازش گاز طبیعی خام از چاه های گاز غیر مرتبط است. این نشان می‌دهد که چگونه گاز طبیعی خام برای فروش گاز به بازارهای مصرف‌کننده نهایی پردازش می‌شود. همچنین نشان می دهد که چگونه پردازش گاز طبیعی خام این محصولات جانبی را به دست می آورد: میعانات گاز طبیعی گوگرد اتان مایعات گاز طبیعی (NGL): پروپان، بوتان ها و C5+ (که اصطلاح رایج برای پنتان ها به اضافه هیدروکربن های با وزن مولکولی بالاتر است).

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی گاز طبیعی خام معمولاً از گروهی از چاه‌های مجاور جمع‌آوری می‌شود و ابتدا در یک مخزن جداکننده در آن نقطه جمع‌آوری برای حذف آب مایع آزاد و میعانات گاز طبیعی پردازش می‌شود. سپس میعانات گازی معمولاً به یک پالایشگاه نفت منتقل می شود و آب به عنوان فاضلاب تصفیه و دفع می شود. سپس گاز خام به یک کارخانه فرآوری گاز منتقل می شود که در آن تصفیه اولیه معمولاً حذف گازهای اسیدی (سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن) است. همانطور که در نمودار جریان نشان داده شده است چندین فرآیند برای این منظور وجود دارد، اما تصفیه آمین فرآیندی است که در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است.

با این حال، به دلیل طیف وسیعی از عملکرد و محدودیت‌های محیطی فرآیند آمین، یک فناوری جدیدتر مبتنی بر استفاده از غشاهای پلیمری برای جداسازی دی اکسید کربن و سولفید هیدروژن از جریان گاز طبیعی مورد پذیرش فزاینده‌ای قرار گرفته است. غشاء و فرآیندهای غشایی جذاب هستند زیرا هیچ معرف مصرف نمی شود. گازهای اسیدی، در صورت وجود، با عملیات غشایی یا آمینی حذف می‌شوند و سپس می‌توانند به واحد بازیابی گوگرد هدایت شوند که سولفید هیدروژن موجود در گاز اسیدی را به گوگرد عنصری یا اسید سولفوریک تبدیل می‌کند.

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی پایان نامه پروپوزال سمینار کارشناسی ارشد دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی جداسازی طراحی فرایند شبیه سازی از میان فرآیندهای موجود برای این تبدیل‌ها، فرآیند Claus تا حد زیادی برای بازیابی گوگرد عنصری شناخته شده‌ترین است، در حالی که فرآیند تماس معمولی و WSA (فرآیند اسید سولفوریک مرطوب) بیشترین کاربرد را برای بازیابی اسید سولفوریک دارند. مقادیر کمتری از گاز اسیدی ممکن است با شعله ور شدن دفع شود. گاز باقیمانده از فرآیند Claus معمولاً گاز دنباله نامیده می شود و سپس آن گاز در یک واحد تصفیه گاز دنباله (TGTU) برای بازیابی و بازیافت ترکیبات حاوی گوگرد باقی مانده به واحد کلاوس پردازش می شود.

تعدادی فرآیند برای تصفیه گاز دنباله واحد Claus وجود دارد و برای این منظور یک فرآیند WSA نیز بسیار مناسب است زیرا می تواند به صورت خودکار روی گازهای دنباله کار کند. مرحله بعدی در کارخانه فرآوری گاز، حذف بخار آب از گاز با استفاده از جذب قابل احیا در تری اتیلن گلیکول مایع (TEG) است،که معمولاً به عنوان آبگیری گلیکول، خشک کننده های کلرید رقیق، و یا جذب نوسانی فشار نامیده می شود.  PSAواحدی است که با استفاده از یک جاذب جامد، قابل بازسازی است. سایر فرآیندهای جدیدتر مانند غشاها نیز ممکن است در نظر گرفته شوند. سپس جیوه با استفاده از فرآیندهای جذب  مانند کربن فعال یا غربال های مولکولی قابل بازسازی حذف می شود.

اگرچه معمول نیست، گاهی اوقات نیتروژن با استفاده از یکی از سه فرآیند نشان داده شده در نمودار جریان حذف و دفع می شود:  فرآیند برودتی (واحد دفع نیتروژن)، با استفاده از تقطیر در دمای پایین. در صورت تمایل می توان این فرآیند را برای بازیابی هلیوم نیز تغییر داد. فرآیند جذب، با استفاده از روغن بدون چربی یا یک حلال خاص به عنوان جاذب. فرآیند جذب، با استفاده از کربن فعال یا غربال های مولکولی به عنوان جاذب. این فرآیند ممکن است کاربرد محدودی داشته باشد زیرا گفته می شود که باعث از دست رفتن بوتان ها و هیدروکربن های سنگین تر می شود.

انجام پایان نامه ادبیات انگلیسی

انجام پایان نامه ادبیات عرب

انجام پایان نامه ارشد ادبیات

انجام پایان نامه ارشد ادبیات فارسی

انجام پایان نامه ارشد برق

انجام پایان نامه ارشد برق قدرت

انجام پایان نامه ارشد برق مخابرات

انجام پایان نامه ارشد برنامه ریزی شهری

انجام پایان نامه ارشد جوشکاری

انجام پایان نامه ارشد روانشناسی عمومی

انجام پایان نامه ارشد زبان

انجام پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری

انجام پایان نامه ارشد صنایع

انجام پایان نامه ارشد طراحی شهری

انجام پایان نامه ارشد طراحی صنعتی

انجام پایان نامه ارشد عمران زلزله

انجام پایان نامه ارشد عمران مدیریت ساخت

انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد مدیریت

انجام پایان نامه ارشد مدیریت ساخت

انجام پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی

انجام پایان نامه ارشد مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه ارشد مکانیک طراحی کاربردی

انجام پایان نامه ارشد منابع طبیعی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی شیمی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه ارشد مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه ارشد هوافضا

انجام پایان نامه ارشد و دکتری

انجام پایان نامه الهیات و معارف اسلامی

انجام پایان نامه با آباکوس

انجام پایان نامه باستان شناسی

انجام پایان نامه برق

انجام پایان نامه برق قدرت

انجام پایان نامه برق کنترل

انجام پایان نامه بهداشت محیط

انجام پایان نامه بیوانفورماتیک

انجام پایان نامه پروپوزال مقاله

انجام پایان نامه پیام نور

انجام پایان نامه تبدیل انرژی

انجام پایان نامه تبریز

انجام پایان نامه تجارت الکترونیک

انجام پایان نامه تحلیل محتوا

انجام پایان نامه تربیت بدنی

انجام پایان نامه تهران

انجام پایان نامه حسابداری اصفهان

انجام پایان نامه حقوق بین الملل

انجام پایان نامه حقوق تجارت بین الملل

انجام پایان نامه حقوق جزا

انجام پایان نامه حقوق خصوصی

انجام پایان نامه حقوق عمومی

انجام پایان نامه حقوق مالکیت فکری

انجام پایان نامه حقوقی

انجام پایان نامه حمل و نقل

انجام پایان نامه حوزه

انجام پایان نامه خاک و پی

انجام پایان نامه در اصفهان

انجام پایان نامه در اهواز

انجام پایان نامه در مشهد

انجام پایان نامه دکترا

انجام پایان نامه دکتری ادبیات فارسی

انجام پایان نامه دکتری برق

انجام پایان نامه دکتری برق الکترونیک

انجام پایان نامه دکتری برق قدرت

انجام پایان نامه دکتری جامعه شناسی

انجام پایان نامه دکتری صنایع غذایی

انجام پایان نامه دکتری عمران

انجام پایان نامه دکتری کامپیوتر

انجام پایان نامه دکتری مکانیک

انجام پایان نامه دکتری مهندسی شیمی

انجام پایان نامه دکتری مهندسی صنایع

انجام پایان نامه رشته جغرافیا

انجام پایان نامه رشته حقوق

انجام پایان نامه رشته دامپزشکی

انجام پایان نامه رشته مدیریت

انجام پایان نامه رشته مکانیک

انجام پایان نامه رشته مهندسی صنایع

انجام پایان نامه روان شناسی

انجام پایان نامه روانشناسی بالینی

انجام پایان نامه روانشناسی تربیتی

انجام پایان نامه ریاضی مالی

انجام پایان نامه زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زبان شناسی

انجام پایان نامه زلزله

انجام پایان نامه زنجیره تامین

انجام پایان نامه ساخت و تولید

انجام پایان نامه سازه های دریایی

انجام پایان نامه سازه های هیدرولیکی

انجام پایان نامه شبکه عصبی

انجام پایان نامه شهرسازی

انجام پایان نامه شیلات

انجام پایان نامه شیمی آلی تجزیه

انجام پایان نامه صنایع

انجام پایان نامه صنایع غذایی

انجام پایان نامه طراحی لباس

انجام پایان نامه علوم اجتماعی

انجام پایان نامه علوم انسانی

انجام پایان نامه علوم دامی

انجام پایان نامه علوم قرآن و حدیث

انجام پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران آب

انجام پایان نامه عمران در اصفهان

انجام پایان نامه عمران در شیراز

انجام پایان نامه فلسفه

انجام پایان نامه فلوئنت

انجام پایان نامه فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه فنی مهندسی

انجام پایان نامه فیزیک

انجام پایان نامه فیزیولوژی ورزشی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد با قیمت مناسب

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حسابداری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زبانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد صنایع غذایی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک در اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مواد

انجام پایان نامه کارشناسی روانشناسی

انجام پایان نامه کارشناسی کامپیوتر

انجام پایان نامه کارشناسی مکانیک

انجام پایان نامه کارشناسی مهندسی صنایع

انجام پایان نامه کامپیوتر

انجام پایان نامه کامپیوتر در شیراز

انجام پایان نامه گردشگری

انجام پایان نامه مالی

انجام پایان نامه متلب

انجام پایان نامه محیط زیست

انجام پایان نامه مدیریت پروژه

انجام پایان نامه مدیریت دولتی

انجام پایان نامه مدیریت ساخت

انجام پایان نامه مدیریت فناوری اطلاعات

انجام پایان نامه مدیریت مالی

انجام پایان نامه مدیریت ورزشی

انجام پایان نامه مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی آب

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی نفت

انجام پایان نامه نجوم

انجام پایان نامه نرم افزار

انجام پایان نامه های دانشجویی

انجام پایان نامه هوش مصنوعی

انجام پایان نامه و مقاله پروژه

انجام پایان نامه ورزشی

انجام پروپوزال و پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پروژه c++

انجام پروژه ارشد

انجام پروژه اس پی اس اس

انجام پروژه اقتصاد سنجی

انجام پروژه اقتصاد مهندسی

انجام پروژه الکترونیک

انجام پروژه ایتبس

انجام پروژه ایویوز

انجام پروژه با پایتون

انجام پروژه با پروتئوس

انجام پروژه با کامسول

انجام پروژه با متلب

انجام پروژه با نرم افزار ونسیم

انجام پروژه برای خارج از کشور

انجام پروژه برای کسری خدمت

انجام پروژه برق الکترونیک قدرت

انجام پروژه برق قدرت

انجام پروژه برنامه نویسی

انجام پروژه برنامه نویسی c++

انجام پروژه برنامه نویسی جاوا

انجام پروژه برنامه نویسی دانشجویی

انجام پروژه به جای خدمت سربازی

انجام پروژه بیوانفورماتیک

انجام پروژه پایان نامه

انجام پروژه پایان نامه ارشد

انجام پروژه پایانی کارشناسی

انجام پروژه پایگاه داده

انجام پروژه پردازش تصویر با پایتون

انجام پروژه پردازش تصویر با متلب

انجام پروژه پروپوزال

انجام پروژه پریمیر

انجام پروژه پلکسیس

انجام پروژه پویایی سیستم

انجام پروژه تحقیق در عملیات

انجام پروژه تحلیل پوششی داده ها

انجام پروژه تحلیل خطر زلزله

انجام پروژه تخصصی عمران

انجام پروژه ترنسیس

انجام پروژه تهویه مطبوع

انجام پروژه جامعه شناسی

انجام پروژه جاوا

انجام پروژه جاوا اسکریپت

انجام پروژه جایگزین خدمت سربازی

انجام پروژه جبر خطی

انجام پروژه جوشکاری اصطکاکی

انجام پروژه جی آی اس

انجام پروژه حسابداری در اکسل

انجام پروژه حقوقی

انجام پروژه حین خدمت سربازی

انجام پروژه خلاصه نویسی

انجام پروژه خودرو

انجام پروژه خوردگی

انجام پروژه دانشجویی gis

انجام پروژه دانشجویی برق

انجام پروژه دانشجویی فوری

انجام پروژه دیگسایلنت

انجام پروژه رباتیک

انجام پروژه رگرسیون

انجام پروژه روانشناسی

انجام پروژه روش تحقیق

انجام پروژه ریاضی

انجام پروژه زبان انگلیسی

انجام پروژه زیست شناسی

انجام پروژه ساختمان داده

انجام پروژه سالیدورک

انجام پروژه سربازی

انجام پروژه سری زمانی

انجام پروژه سیستم دینامیک

انجام پروژه سمینار

انجام پروژه سی شارپ

انجام پروژه سیلواکو

انجام پروژه سیمولینک متلب

انجام پروژه شبکه عصبی با متلب

انجام پروژه شبیه سازی

انجام پروژه شبیه سازی با آرنا

انجام پروژه شبیه سازی با متلب

انجام پروژه شبیه سازی برق

انجام پروژه شبیه سازی کامسول

انجام پروژه شهرسازی

انجام پروژه طراحی اجزا

انجام پروژه طراحی شهری

انجام پروژه طراحی وب

انجام پروژه طرح توجیهی

انجام پروژه عدد صحیح

انجام پروژه علوم انسانی

انجام پروژه علوم تربیتی

انجام پروژه عمران اب

انجام پروژه غیر خطی

انجام پروژه فرانت اند

انجام پروژه فریلنسری

انجام پروژه فلک

انجام پروژه فوری

انجام پروژه فیزیک

انجام پروژه کارآموزی

انجام پروژه کارشناسی

انجام پروژه کارشناسی ارشد

انجام پروژه کارشناسی برق

انجام پروژه کامفار

انجام پروژه کپتیویت

انجام پروژه کسر خدمت سربازی

انجام پروژه کسری حین خدمت

انجام پروژه کنترل چند متغیره

انجام پروژه کنترل خطی

انجام پروژه کنترل غیرخطی

انجام پروژه گراف

انجام پروژه گمبیت

انجام پروژه گوسین

انجام پروژه لاتکس

انجام پروژه لب ویو

انجام پروژه لمپس

انجام پروژه لومریکال

انجام پروژه لومیون

انجام پروژه لیزرل

انجام پروژه لیسانس

انجام پروژه لینگو

انجام پروژه ماشین لرنینگ

انجام پروژه مالی

انجام پروژه مالی حسابداری

انجام پروژه متمتیکا

انجام پروژه مدیریت استراتژیک

انجام پروژه مقاله

انجام پروژه میپل

انجام پروژه نت لوگو

انجام پروژه نرم افزار

انجام پروژه نقشه کشی

انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی

انجام پروژه های برنامه نویسی

انجام پروژه های خارجی

انجام پروژه های دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی اصفهان

انجام پروژه های دانشجویی الکترونیک

انجام پروژه های دانشجویی برق

انجام پروژه های دانشجویی حسابداری

انجام پروژه های دانشجویی در شیراز

انجام پروژه های دانشجویی زبان انگلیسی

انجام پروژه های دانشجویی زیست شناسی

انجام پروژه های دانشجویی صنایع غذایی

انجام پروژه های دانشجویی عمران

انجام پروژه های دانشجویی کامپیوتر

انجام پروژه های طراحی صنعتی

انجام پروژه های نرم افزاری

انجام پروژه و پایان نامه دانشجویی

انجام پروژه و کسری خدمت

انجام پروژه واقعیت افزوده

انجام پروژه ورد

انجام پروژه وردپرس

انجام پروژه وریلاگ

انجام پروژه ونسیم

انجام پروژه یادگیری تقویتی

انجام پروژه یادگیری عمیق

انجام پروژه یادگیری ماشین

انجام پروژه یونیتی

انجام تحلیل فصل چهارم پایان نامه

انجام خدمات پایان نامه

انجام سمینار و پایان نامه

انجام فصل 4 پایان نامه

انجام کارهای آماری پایان نامه روانشناسی

انجام مقاله isi

انجام مقاله پژوهشی

انجام مقاله دانشجویی

انجام مقاله در اصفهان

انجام مقاله در شیراز

انجام مقاله مروری

انجام مقاله و پایان نامه

انجام پایان نامه سازه

انجام پروژه سی پلاس پلاس

 انجام سمینار و پایان نامه

 انجام سمینار كارشناسی ارشد

انجام سمینار كارشناسی ارشد برق

انجام سمینار کارشناسی ارشد کامپیوتر

انجام سمینار كارشناسی ارشد عمران

انجام سمینار حقوق

انجام سمینار شیمی

انجام سمینار دکتری

انجام پایان نامه تاریخ

انجام پایان نامه ارشد فقه و حقوق

قیمت مقاله دانشجویی

هزینه نوشتن مقاله دانشجویی

انجام پایان نامه و پروژه های دانشجویی

انجام مقاله دکتری

انجام مقاله کنفرانسی

انجام مقاله isi برق

انجام مقاله isi عمران

انجام مقاله isi در اصفهان

قیمت انجام مقاله isi

هزینه انجام مقاله isi

مراحل انجام مقاله isi

چاپ مقاله isi با ایمپکت بالا

انجام تضمینی پایان نامه

انجام صفر تا صد پایان نامه

قیمت نوشتن مقاله از پایان نامه

موسسه پایان نامه نویسی در شیراز

بهترین موسسه انجام پایان نامه دکتری

انجام مقاله علمی پژوهشی قیمت

انجام سمینار دانشجویی

انجام سمینار کارشناسی ارشد مهندسی نفت

انجام سمینار ارشد عمران

سمینار کارشناسی ارشد برق

انجام پایان نامه اقتصاد

انجام پایان نامه اقتصاد سنجی

انجام پایان نامه اقتصاد انرژی

انجام پایان نامه دکتری اقتصاد

انجام پایان نامه ارشد اقتصاد

انجام پایان نامه علوم اقتصادی

بهترین موسسه انجام پایان نامه ارشد

موسسه نوشتن پایان نامه کارشناسی ارشد

انجام پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه دکتری عمران سازه

انجام رساله دکتری مدیریت

انجام شبیه سازی متلب

انجام شبیه سازی مقالات برق قدرت

انجام شبیه سازی مقاله

انجام شبیه سازی کامسول

انجام شبیه سازی پایان نامه

انجام شبیه سازی با r

انجام شبیه سازی با ns2

انجام شبیه سازی با کلودسیم

انجام شبیه سازی دینامیک مولکولی

انجام پروژه اپنسیس

انجام پروژه اجزا محدود با متلب

انجام پروژه سی اف دی

انجام مقاله ای اس ای

انجام مقاله روانشناسی

انجام مقاله در مشهد

انجام مقاله q1

انجام مقاله نویسی

آموزش گام به گام نوشتن پایان نامه

چاپ مقاله isi در کمترین زمان

انجام پروژه آب و فاضلاب دانشجویی

انجام پروژه های دانشجویی مکانیک

انجام پروژه های دانشجویی روانشناسی

انجام پروژه های دانشجویی شهرسازی

انجام پروژه های دانشجویی برنامه ریزی شهری

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی صنایع

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی شیمی

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مواد

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی نفت

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی پلیمر

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی آب

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی عمران

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی برق

انجام پروژه های دانشجویی مهندسی مکانیک

انجام پروژه های دانشجویی فناوری اطلاعات

انجام پروژه با نرم افزار گمز

انجام پروژه متن کاوی

انجام پروژه متلب مهندسی برق کنترل

انجام پروژه متلب کامپیوتر

انجام پایان نامه رایانش ابری

انجام پایان نامه راه و ترابری

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد راه و ترابری

انجام پایان نامه ارشد عمران راه

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد سنجش از دور

انجام پایان نامه ارشد نقشه برداری

انجام پروژه ارشد برق

انجام مقاله حسابداری

انجام مقاله همایشی

انجام مقاله عمران

انجام مقاله صنایع غذایی

انجام مقاله کلاسی

انجام مقاله کارشناسی

انجام مقاله رشته کامپیوتر

انجام مقاله داده کاوی

انجام مقاله محیط زیست

انجام مقاله مدیریت

انجام مقاله مهندسی پزشکی

انجام مقاله مهندسی برق

انجام مقاله مخابرات

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد اصفهان

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق عمومی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تبدیل انرژی

انجام پروپوزال مهندسی صنایع

انجام پروژه بهینه سازی با متلب

شبیه سازی در متلب

شبیه سازی سیستم های کنترل در متلب

شبیه سازی سیستم های غیرخطی در متلب

شبیه سازی مقاله در متلب

مقالات شبیه سازی شده برق کنترل

اموزش شبیه سازی مقاله

شبیه سازی مونت کارلو

انجام پروژه دانشجویی شبیه سازی با arena

انجام پروژه های درسی عمران

انجام پروژه های دانشجویی نقشه برداری

انجام پروژه mininet

انجام پروژه برنامه نویسی در اصفهان

انجام پروژه مهندسی آب و فاضلاب

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی

انجام پروژه مهندسی پزشکی

انجام پروژه های دانشجویی فیزیک

انجام پروژه های دانشجویی پاورپوینت

انجام پروژه برنامه نویسی اندروید

انجام پروژه برنامه نویسی پایتون

رساله دکتری حسابداری

انجام رساله دکتری مکانیک

انجام پروژه دکتری برق

انجام پروژه های دکتری

انجام پایان نامه دکتری مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه دکتری مدیریت صنعتی

انجام پروژه فرترن

صفر تا صد پایان نامه ارشد

هزینه نوشتن مقاله isi

چاپ مقاله آی اس آی

هزینه نوشتن مقاله مروری

شرایط چاپ مقاله در مجلات خارجی

مراحل انجام مقاله علمی پژوهشی

روش انجام مقاله علمی پژوهشی

آموزش گام به گام نوشتن مقاله مروری

انجام امور پایان نامه

پایان نامه عمران گرایش مدیریت ساخت

انجام رساله دکتری حقوق

انجام تضمینی پایان نامه اصفهان

انجام پایان نامه حقوق مالی

انجام پایان نامه حقوق محیط زیست

انجام پایان نامه جامعه شناسی

انجام پایان نامه روابط بین الملل

انجام پایان نامه ارشد علوم سیاسی

انجام پایان نامه ارشد علوم پایه

انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی

انجام پایان نامه عمران سازه

انجام پایان نامه ارشد حمل و نقل

انجام پروژه دانشجویی ژئوتکنیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زلزله

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق قدرت

انجام پایان نامه ارشد مخابرات

انجام پایان نامه دکتری الکترونیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد الکترونیک

انجام پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک

انجام رساله دکتری صنایع

انجام سمینار کارشناسی ارشد عمران

انجام سمینار ارشد شیمی

انجام سمینار مهندسی صنایع

انجام سمینار رشته کامپیوتر

انجام سمینار فوری

سمینار مکانیک تبدیل انرژی

انجام پایان نامه دکترا مکانیک

انجام پروژه ارشد مکانیک

انجام پایان نامه مهندسی مواد

انجام پایان نامه مهندسی هسته ای

انجام پایان نامه مهندسی هوافضا

انجام پایان نامه مهندسی شهرسازی

انجام پایان نامه مهندسی برق کنترل

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

مراحل مقاله isi

صفر تا صد نوشتن مقاله isi

هزینه نوشتن مقاله isc

هزینه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

نوشتن مقاله با کمترین هزینه

نوشتن مقاله isi تضمینی

روش تحقیق در مقاله نویسی

هزینه نوشتن مقاله دکتری

مقاله نویسی برای دکتری

هزینه چاپ مقاله در مجلات q1

انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی

مشاوره پایان نامه مدیریت

انجام پروژه یادگیری ماشین با پایتون

انجام پروژه دانشجویی یادگیری ماشین

انجام پروژه یادگیری عمیق در پایتون

انجام پروژه های برنامه نویسی پایتون

انجام پروژه های برنامه نویسی متلب

انجام پروژه مهندسی نرم افزار

نحوه نوشتن مقاله مروری سیستماتیک

انجام پایان نامه مکاترونیک

انجام پروژه پایتون فوری

انجام پروژه متلب در تبریز

انجام پروژه های متلب در اصفهان

انجام پروژه متلب در اهواز

انجام پروژه متلب در مشهد

نگارش مقاله isi

انجام پایان نامه ارشد هوش مصنوعی

انجام پروژه ارشد کامپیوتر

انجام پایان نامه دکترا معماری کامپیوتر

انجام سمینار کارشناسی ارشد برق

انجام پروژه کامسول

کاربرد نرم افزار کامسول در صنعت

شبیه سازی ترانسفورماتور در متلب

شبیه سازی ماشین های الکتریکی در متلب

شبیه سازی سرو موتور در متلب

شبیه سازی موتور dc در متلب

شبیه سازی مدار rlc در متلب

انجام رساله دکتری حسابداری

انجام پروپوزال ارشد حسابداری

قیمت پایان نامه ارشد حسابداری

انجام کارهای پایان نامه

انجام پروژه های دانشجویی ارشد عمران

انجام پروژه های متلب مهندسی برق

انجام پروژه های دانشجویی برق در اصفهان

انجام پروژه مهندسی برق قدرت

انجام پروژه الکترونیک اصفهان

انجام پروژه avr

انجام پروژه الکترونیک تهران

انجام پروژه برق صنعتی

قیمت مقاله isi

انجام پروژه های دانشجویی در انقلاب

انجام پروپوزال دانشجویی

صفر تا صد نوشتن پایان نامه

نوشتن مقاله isi قیمت

نحوه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

تهیه مقاله isi

نگارش مقاله علمی پژوهشی داخلی

ساختار مقاله علمی پژوهشی

مجلات isi با پذیرش سریع

چاپ مقاله در مجلات jcr

نحوه چاپ مقاله در isi

نحوه چاپ مقاله در مجلات خارجی

هزینه چاپ مقاله در مجلات خارجی

هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی

مراحل ارسال و پذیرش مقاله

بهترین مجله برای چاپ مقاله

پایان نامه ارشد مکاترونیک

پایان نامه های کارشناسی ارشد مکاترونیک

بررسی تاثیر متقابل عوامل مدیریت زنجیره تامین و مدیریت ارتباط با مشتری

پایان نامه زنجیره تامین حلقه بسته

پایان نامه در مورد زنجیره تامین سبز

پایان نامه کارشناسی صنایع

انجام پروپوزال ارشد

انجام پایان نامه ارشد مالی

هزینه نوشتن سمینار

انجام پاورپوینت

سمینار و پایان نامه ارشد

سمینار حقوق بین الملل

سمینار حقوق عمومی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد مهندسی پزشکی

ایده پایان نامه مهندسی پزشکی

پایان نامه دکترا مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه ارشد ادبیات انگلیسی

انجام پایان نامه رشته زبان انگلیسی

نوشتن پایان نامه به زبان انگلیسی

انجام پایان نامه زمین شناسی

انجام پایان نامه ارشد زمین شناسی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد زمین شناسی

انجام پروژه های زمین شناسی

انجام پروژه دانشجویی مدیریت ساخت

هزینه داوری مقاله علمی پژوهشی

هزینه نوشتن مقاله از پایان نامه

قیمت مقاله علمی پژوهشی

انجام پروژه دانشجویی کامپیوتر

انجام پروژه سیستم داینامیک

خرید پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی شیمی

هزینه چاپ مقاله isi

هزینه قیمت انجام مقاله کنفرانسی

انجام کارهای آماری مقاله

انجام امور آماری پایان نامه

انجام پایان نامه زیست شناسی

چاپ مقاله علمی پژوهشی وزارتین

شرایط چاپ مقاله در مجله علمی پژوهشی

چاپ تضمینی مقاله علمی پژوهشی

هزینه اکسپت مقاله علمی پژوهشی

ارائه مقاله در کنفرانس داخلی

انجام پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات

مقاله پردازش تصویر با متلب

انجام رساله دکترا در شیراز

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد عمران سازه های هیدرولیکی

انجام تز دکتری برق

انجام پروژه های سیمولینک متلب

جدول زمان بندی انجام پایان نامه

انجام پایان نامه جغرافیا

انجام پروژه درس یادگیری ماشین

پروژه ماشین لرنینگ با پایتون

انجام پروژه دانشگاهی

انجام فوری پروژه دانشجویی

انجام پروژه های شبیه سازی مهندسی شیمی

شبیه سازی مقاله با متلب

شبیه سازی tcsc در متلب

انجام پروژه دکترا

چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی به صورت تضمینی

چاپ مقاله علمی پژوهشی در کمترین زمان

هزینه چاپ مقاله کنفرانسی

هزینه چاپ سریع مقاله isi

هزینه نوشتن و چاپ مقاله isi

انجام پروژه استاتا

پروژه اقتصاد سنجی استاتا

انجام پایان نامه هواشناسی

انجام پروژه های دانشجویی متلب

انجام پروژه اکسل

انجام پروژه vba

اکسپت تضمینی مقاله isi

چاپ تضمینی مقاله jcr

شبیه سازی سیلواکو

انجام پروژه مبانی کامپیوتر

انجام پروژه دانشجویی بازاریابی

انجام پروژه های دانشجویی مدیریت بازرگانی

انجام پروژه صنعتی

انجام پروژه های متلب عمران

انجام پروژه های درسی رشته عمران

انجام پروژه نقشه کشی صنعتی

انجام پروژه تری دی مکس

کاربرد تحقیق در عملیات در مدیریت پروژه

انجام پایان نامه دکتری در مشهد

رساله دکتری آموزش زبان انگلیسی

انجام پایان نامه رباتیک

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد داده کاوی

انجام پایان نامه رشته کشاورزی

انجام پایان نامه دکتری کشاورزی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد کشاورزی

انجام پروژه کارشناسی ارشد برق

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد تربیت بدنی

هزینه انجام مقاله علمی پژوهشی

هزینه پذیرش مقاله علمی پژوهشی

هزینه چاپ مقاله علمی پژوهشی

چاپ مقاله علمی پژوهشی فوری

انجام پایان نامه مهندسی برق

انجام پایان نامه مهندسی عمران

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ژئوتکنیک

انجام پروژه پایان نامه عمران

پایان نامه کارشناسی مهندسی مواد

انجام پایان نامه ارشد hse

انجام پایان نامه ارشد الکترونیک

انجام پروژه های رشته کامپیوتر

انجام پروژه طراحی الگوریتم

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد هوش مصنوعی

انجام پروژه دانشجویی برق قدرت

انجام پروژه cst

انجام سریع پروژه متلب

انجام پروژه حسابداری اکسل

انجام پروژه حسابداری در منزل

انجام سمینار کارشناسی ارشد مکانیک

انجام پروژه اکسل دانشجویی

انجام پروژه برای کسر خدمت سربازی

انجام پروژه متلب مهندسی صنایع

انجام پروژه متلب برق قدرت

انجام پروژه های arena

شبیه سازی مقاله دینامیک سیستم های قدرت

شبیه سازی مقاله برق با متلب

پایان نامه دکتری مالی

انجام پایان نامه مدیریت صنعتی

نگارش پایان نامه در مشهد

انجام پایان نامه علوم پزشکی

انجام پایان نامه رشته عمران

انجام پایان نامه دکترای صنایع

انجام پایان نامه مهندسی

انجام پایان نامه میکروبیولوژی

استخراج مقاله از پایان نامه

قیمت مقاله دکتری

ارسال مقاله به کنفرانس های خارجی

انجام پروژه بهینه سازی چند هدفه

پروژه gis شهرداری

انجام پروژه arcgis

انجام پروژه gis در اصفهان

انجام پروژه جغرافیا

انجام پروژه های دانشجویی جغرافیا

انجام پروژه تکلا استراکچر

انجام پروژه ns2

پروژه های شبیه سازی شده با متلب

پروژه های شبیه سازی با ارنا

انجام پروژه های شبکه های عصبی

انجام پروژه شبکه عصبی با پایتون

پروژه طراحی گیربکس طراحی اجزا 2

انجام پروژه فناوری اطلاعات

انجام پروژه های مهندسی نرم افزار

انجام پروژه های دانشگاهی رشته کامپیوتر

انجام پروژه تحقیقات بازار

انجام پروژه داده کاوی با پایتون

انجام پروژه های دانشجویی برق با متلب

انجام پروژه های مخابراتی

انجام پروژه سنجش از دور

انجام مقالات isi پزشکی

انجام پایان نامه حسابداری در مشهد

انجام پایان نامه ریاضی ارشد کاربردی

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد ریاضی محض

انجام پروژه ریاضی با میپل

انجام پروژه ریاضی مهندسی

انجام پروژه مدیریت ریسک

انجام پروژه برنامه ریزی استراتژیک

انجام پروژه برنامه ریزی تولید

انجام پروژه برنامه ریزی شهری

ماشین لرنینگ در مهندسی عمران

ماشین لرنینگ در مهندسی مکانیک

انجام پروژه طراحی سوله

ساخت پروژه های رباتیک

انجام spss پایان نامه

هزینه انجام spss پایان نامه

انجام پروژه spss

پایان نامه ارشد تاریخ اسلام

انجام پایان نامه دکتری پردازش تصویر

پایان نامه امنیت در رایانش ابری

قیمت پایان نامه ارشد کامپیوتر

انجام پروژه پردازش تصویر در متلب

انجام پروژه متلب مهندسی شیمی

انجام پروژه متلب مکانیک

انجام پروژه متلب در شیراز

انجام پروژه متلب محاسبات عددی

انجام پروژه متلب سریع

انجام مقاله حقوقی

انجام پیاده سازی داده کاوی

پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک

دانلود رایگان پایان نامه مدیریت بازرگانی

صفر تا صد پایان نامه کارشناسی ارشد

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی

موضوع پایان نامه مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک

انجام پایان نامه در کرج

انجام مقاله و پروژه

انجام پروژه متلب در اصفهان

انجام پروژه شبکه عصبی

انجام پروژه دیپ لرنینگ

انجام پروژه با trnsys

انجام پروژه قدرت

انجام پروژه الکترونیک قدرت

انجام پروژه کارورزی

انجام پروژه کوانتوم اسپرسو

انجام پروژه کریر

  انجام پروژه میکروکنترلر avr

انجام پروژه مدیریت مالی

انجام پروژه ماکسول

انجام پروژه مینی تب

انجام پروژه نرم افزاری

انجام پروژه برنامه نویسی php

انجام پروژه برنامه نویسی سی شارپ

انجام پروژه برنامه نویسی r

انجام پروژه hspice

پروژه داده آماری با نرم افزار ایویوز

انجام پروژه انسیس فلوئنت

انجام پروژه امار

انجام پروژه با نرم افزار ees

انجام پروژه زنجیره مارکوف

هزینه چاپ مقاله در ieee

انجام پایان نامه پرستاری

انجام پایان نامه پردازش تصویر

انجام پایان نامه پزشکی عمومی

انجام پروژه pscad

انجام پروژه plaxis

انجام پروژه پایتون python

انجام پروژه opensees

انجام پروژه با omnet

انجام پروژه با opnet

انجام پروژه it

انجام پروژه unity

انجام پروژه rstudio

انجام پروژه hec ras

انجام پروژه با نرم افزار r

انجام پروژه eviews

انجام پروژه etabs

انجام پروژه labview

انجام پروژه deep learning

قیمت هزینه مراحل انجام یک پروژه های gis

انجام پروژه fpga

انجام پروژه fluent

انجام پروژه flow3d

انجام پروژه sap

انجام پایان نامه کشاورزی

انجام پایان نامه gis

انجام تحلیل آماری با spss

انجام spss روانشناسی

انجام پایان نامه ارشد mba

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد در مشهد

انجام پایان نامه ارشد عمران مشهد

انجام پایان نامه ارشد معماری در مشهد

سفارش مقاله isi قیمت

انجام پروپوزال دکتری

انجام مقاله isi معماری

چاپ مقاله isi در مشهد

انجام پروژه خستگی با اباکوس

انجام پروژه اکسس

انجام پروژه اسپن پلاس

انجام پروژه لاراول

انجام پروژه به زبان اسمبلی

انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی

موضوع پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی گرایش کارآفرینی

انجام پروژه های دانشجویی برنامه نویسی

انجام پروژه تصمیم گیری چند معیاره

انجام پروژه حمل و نقل

انجام پروژه حسابرسی

انجام پروژه دانشجویی حسابداری

انجام پروژه خوشه بندی

انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت

انجام پایان نامه روانشناسی ارشد

انجام پروژه r

انجام پایان نامه مدیریت رسانه

انجام پایان نامه داروسازی

انجام پایان نامه دندانپزشکی

انجام پایان نامه ارشد مکاترونیک

انجام مقاله فوری

انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی

انجام پایان نامه حقوق خانواده

انجام ارائه دانشجویی

انجام پایان نامه مکانیک سیالات

انجام پروژه اکسپرت چویس

انجام پروژه cfd

انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک

انجام پایان نامه مدیریت آموزشی

انجام پایان نامه ارشد حقوق

انجام پروژه نظریه بازی ها

انجام پروژه طراحی صنعتی

انجام پروژه زمین شناسی

انجام پروژه opnet

انجام پایان نامه خارج از کشور

انجام پایان نامه شیمی فیزیک

انجام پروژه مکاترونیک

انجام پایان نامه شیمی

آموزش نرم افزار سری های زمانی در r

انجام پایان نامه ارشد مدیریت جهانگردی

انجام پایان نامه بیرجند

انجام پایان نامه با flow 3d

انجام پروژه تحلیل آماری

انجام پروژه تحلیل داده

انجام شبیه سازی با ads

پایان نامه ارشد الکترونیک

هزینه نوشتن مقاله علمی پژوهشی

انجام مقاله isi زبان انگلیسی

انجام پروژه مدیریت عملیات

انجام پروژه مدیریت صنعتی

فصول پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت

انجام پروژه برنامه نویسی تحت وب

انجام پایان نامه مهندسی مکانیک ارتعاشات

انجام پایان نامه زاهدان

انجام پایان نامه با هوش مصنوعی

آموزش شبیه سازی دینامیک مولکولی